top of page
O NÁS

Plantárium je prostor pro rostliny a prostor pro naši invenci. Jsme studio, jsme dvě a naší prací je umisťovat rostliny do prostředí každodenního života.

Klademe důraz na detail, snažíme se vnímat jedinečnost míst, se kterými pracujeme, a proto nám pod rukama občas vznikají nové PRODUKTY laděné na míru.

K živému organismu, se kterým pracujeme, přistupujeme s pokorou. Stále se učíme hledat rostlinám co nejvhodnější stanoviště a stanovištím co nevhodnější rostliny, ať UVNITŘ nebo VENKU.

Při práci s řezaným kvítím, které vážeme pro různé sezónní příležitosti, zejména SVATBY, upřednostňujeme lokální zdroje.

Jsme Zuzana Pacourková a Martina Tománková. Vystudovaly jsme spolu obor Zahradní tvorba a při studiu založily plantárium, abychom nabyté znalosti mohly zužitkovat po svém. Cesta nás po dvou letech dovedla do ulice U Vodárny, kde jsme společně s dalšími designéry a architekty zbudovali Kvartýr shop & studio. Kvartýr je ateliér, kde se věnujeme projekční činnosti. Dílna, kde řežeme, vrtáme, brousíme, natíráme. Studio, kde vijeme věnce a vážeme květiny. Sklad, kde schraňujeme všemožné přírodní poklady nasbírané po lesích, loukách a zahradách. OBCHOD, kde nabízíme vlastní produkty, pokojové rostliny a sezónně i řezané kvítí.

IMG_0042bw.jpg
IMG_0037bw.jpg
planta1.jpg
planta2.jpg
MY_vostrak_maly.gif
bottom of page